Anglie podruhé – Grantchester

Kdo je v Cambridge, musí do Grantchesteru, stálo v průvodci. Je to kousek za městem. A tak jsme jeli, pro angličany kousek – umí jezdit vlevo, pro nás nekonečných deset kilometrů. Stále nechápeme kruhové objezdy, těmi malými se jezdí i napříč?!

DSC_0161

Dorazili jsme. Grantchester je typická anglická vesnička jaké známe z  filmů. Srdce romantika plesá. První nás přivítal kostelík svatého Andrewa a svaté Marie. Představte si, v pamětní knize kostela jsme se dočetli, že asi před hodinou tam byli taky od nás, z Čech…..jsme se mohli potkat…..

koláž1

Do Grantchesteru se musí hlavně kvůli domkům s doškovými střechami. Já nebudu pořád opakovat, že to bylo krásné, prostě nebudu. Ale co na to říci? Našla jsem přesně to, co jsem hledala, asi i víc. Kdo má rád tento typ architektury, na koho působí poklidně a přátelsky, je Anglie jeho místo.

DSC_0157

Po té, co jsem se dostatečně vynadívala na domečky, trvalo to dlouho, vyrazili jsme ve směru šipek na takzvanou veřejnou louku. Šipky byly všude, říkali jsme si, to bude asi nějaký unikát. A byl.

V Anglii to není jako u nás, že prostě po obědě vyrazíte na procházku se psem a jdete si, kam chcete Vy nebo Váš pes, manžel(ka), kamarád(ka)….. Každá louka tam někomu patří. A tak když je kus přírody místo veřejné, vydá se na něj půl Anglie. A taky my. Louka byla úplně obyčejná, lemovaná ostružinami,  jako když jdete u nás na kopec. Byli tam i býci – vypadali neškodně – pásli se systematicky s cílem vytvořit další golfové hřiště.

DSC_0160

Byl to krátký odpočinek před dlouhou cestou do Stratford upon Avon. Víme, že cesta nás prověří, ale do tmy daleko, tak žádný strachy :-)

Můžu Vás uklidnit, dojeli jsme v pohodě a ve Stratfordu jsme přespali, abychom se druhý den vydali na hrad Warwick. Na ten Vás vezmu příští víkend, budou i voskové figuriny, budete koukat  :-)

Krásné dny příští, Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Bridge of Sights
Anglie poprvé – Cambridge
komentovaná fotogalerie z Anglie
DSC_0281
Lednicko – valtické čtvrtky
Českým Švýcarskem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup