Bylinky na Jiřáku

Milí přátelé Aubriety,

dostala jsem pozvání, které se neodmítá a to  na Jarní bylinky na Jiřáku.  Bylo na co se dívat i co kupovat. Bylinkovými produkty počínaje a koláčem či bagetou konče. Nechyběly kytičky řezané a sazenice, prodával se i česnek medvědí za medvědí cenu.

DSC_0680

DSC_0698

Jako první jsem u sympatických dívčin z Marmeládové zahrady  ochutnala několik ručně dělaných marmelád.  Velice zajímavé bylo spojení limetky, kopru, zázvoru a citronu. Ovšem najít  v Marmeládové zahradě můžete i spojení ovoce s čokoládou nebo vínem.  Určitě stojí za ochutnání.

koláž1

 

Zelený ječmen to je hit posledních let a na paty mu šlapou zázračná semínka CHIA (čti čia). Semínka produkuje šalvěj hispánská (Salvia hispanica) a jsou tolik moc zdravá. Mají třeba spoustu vápníku.

Jedli je už bájní Aztékové, kterým dodávala sílu a bojovnost. Mohou se jíst samotná nebo v mléce či jogurtu, v nich značně nabobtnají.  Váží totiž na sebe vodu. V těle působí jako antioxidant, zdroj enerie, jsou lehce stravitelná.

Někdy o nich napíši víc,  šalvěj hispánská by si to zasloužila. Na trhu semínka prodávala firma NATURALIS  a o semínkách vyšla dokonce knížka se spoustou receptů.

DSC_0685

A teď moje oblíbená levandulová :-) Levandulová farma  Majitelé pod Řípem pěstují levanduli jako ve Francii a mají tak pro své obdivovatele a milovníky levandulí levanduli řezanou, sušenou v pytlících či levandulové mýdlo. Můžete si zakoupit i levandulové sazeničky.

Já jsem obdivovala hlavně levandulovou vodu – levandulový hydrolát, který je výborný na  osvěžení naší pleti či vzduchu, při žehlení na provonění prádla a dokonce i na spáleniny od sluníčka. Levandulová farma je dalším z míst, kam by se Aubrieta měla vypravit.

koláž2

Přichází  něco pro zahradníky. Zasadit třeba bylinky si můžete do dokonalých květináčů  z netočené keramiky. Vyrábí je pro Vás Keramika Mára. Kdybych nešetřila na stativ pro NIKONka, tak už byl jeden květník  můj :-)

koláž4

DSC_0692

Na závěr už  jen dodatek,  že celý trh dekorovaly květy sakur a mohli jste si dát na trávě bio koláček, bio kafíčko, bio bagetku a odnést si domů něco zeleného, co by potěšilo Vaši bio dušičku.

DSC_0704

 

DSC_0699

koláž3

Je krásné, že se do našich měst vrací tradice trhů, kupte si proutěný košík, ať jste  styloví a běžte si udělat radost.

Krásné dny příští už jsem dlouho nepopřála :-)

Vaše Aubrieta

Trhy se konaly 24. a 25. dubna na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze (na Jiřáku) :-)


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Cesnek medvědí a tinktura z něj
Káva u Alchymisty
Skalničky U Fausta, rok 2015 poprvé
Kopřivový čaj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup