Skalničky u Fausta # 3

A je tu letos poslední Výstava skalniček U Fausta. Ještě i v prostorách zahrady Na Skalce budete moci na Vánoce koupit stromeček.

DSC_0182

Podzimní výstava v pravdě nutno říci není tak bohatá jako byly dvě předešlé jarní, přesto si tu ale najdete vzácné exempláře. Hned úvodem zakopnete o chocholatici (Eucomis bicolor). Neobvyklou cibulovinu můžete pěstovat buď tím způsobem, že ji necháte venku zatahnout a pak cibuli uskladníte na suchém a chladném místě do jara nebo můžete chocholatici nechat venku pod vysokou vrstvou mulče a chvojí. Je to sice rizikovější způsob, ale květy jsou pak daleko bohatší.

koláž1

Mám ráda nápady, které mohu snadno použít i na své zahrádce. Moc se mi líbil nápad nechat pnoucí letničky a přenosné rostliny v nádobách plazit po suchých větvích zapíchnutých v květináčích. Příští rok to určitě vyzkouším.

koláž3

Kromě černooké Zuzany a svlačce se takhle pnulo i Lophospermum Wine Red – odolná pnoucí letnička, kterou lze s trochou štěstí přezimovat stejným způsobem jako třeba fuchsii nebo již zmíněnou Zuzanu. A krásná byla i bezpochyby srdcovnice pnoucí (Cardiospermum halicacabum). Tu pěstujeme hlavně kvůli plodům a opět se jedná o přenosnou rostlinu.

koláž2

Ve věnečcích z proutí běhaly zběhovce plazivé (Ajuga reptans). Dobrý nápad i k osázení hrobů, Dušičky budou co by dup. No je to tak. :-)

Dlužichy, mechy, vřesy – i pro ně mám podzim ráda. Žíhaný hořec podzimní (Gentiana Sino – ornata) a rudá Lobelia fulgens „Qeen Victoria, další perly výstavy. Qeen Victoria je vysoká asi 0,5 m, velice odolná, taková obrovská lobelka. A je vytrvalá, potřebuje dostatečnou zálivku, někdy bývá řazena k bahenním rostlinám, ale do bahna bych ji teda nesázela. Na sluníčku Vám hezky pokvete.

koláž4

Kromě toho, že jsem si zase koupila dost kytek a potěšila tím svoji duši, udělala jsem spoustu fotek, můžete si je prohlédnout ve fotogalerii a nezapomeňte, že Výstava skalniček trvá do 20.9. a je i prodejní.

Závěrem ještě nezbytný odkaz na Klub skalničkářů www.soldanella.cz.

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Skalničky u Fausta #2
Skalničky u Fausta
Orchideje ve Fata Morganě
Africké fialky a tořivky

Jeden komentář “Skalničky u Fausta # 3

  • 10.12.2014 na 18.58
    Permalink

    Dobrý den, děkuji za vaše příspěvky. moc mne těší, že si je mohu přečíst a prohlédnout krásná fota. Ilona Hartigová

    Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup