Pod sněhovou peřinou

Milí přátelé Aubriety,

majitelé zasněžených zahrádek. Jistě z okna pozorujete, jak sníh zasypal záhonky, ale i keře a živé ploty.

 

ZDROJ

Sněhová pokrývka pomáhá zeleným rostlinám snáze přečkat zimu. Vždyť  pod nadýchanou sněhovou pokrývkou, která je plná vzduchu je výrazně tepleji než venku. Navíc sníh chrání i před mrazivým větrem.

DSC_0377

Hlavně na květinových záhonech sníh prospívá, čím je sněhu více,  tím lépe. Chrání rostliny před vysoušením sluncem a z jara v období tání poskytne tolik důležitou vláhu.

DSC_0347

 

A co zasněžené stromy a hlavně živé ploty? Pozor musíme dát hlavně u okrasných jehličnanů – tisů, thují, jehličnatých živých plotů, postaráme se i o všechny stálezelené keře.

 

ZDROJ

Lehký sypký sníh na stromech nevadí, těžký, mokrý, roztátý a opět zmrzlý škodí, může větve až zlomit. Nenechávejte byť krásné sněhové čepice na keřích dlouho. Raději je smeťte ještě když je sníh lehký, ledová krusta se odstraňuje už podstatně hůře.

DSC_0339

 

Také tráva pod dlouho ležícím sněhem žloutne, proto určitě neodklízejte sníh z cesty na trávník. Hromady sněhu budou odtávat a zatěžovat trávník podstatně déle. Navíc voda z tajícího sněhu  může vytvářet v trávníku louže a zakládat tak  podhoubí pro pozdější vznik plísní . Trávník můžeme poškodit i při odklízení sněhu. Po trávníku v tomto období raději nechoďte.

ZDROJ

Sníh odklizený  ze zahradních cestiček nahrňte pod stromy, pod ovocné dřeviny i opatrně na okrasné záhony.  Teď v zimě sníh  ochrání , v době tání poskytne vláhu.

Sníh také smeťte z jednoduchých zahradních altánů, skleníků a jiných drobných zahradních staveb, jejichž střecha není na takovou zátěž konstruována.

Krásné zasněžené dny příští,

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Mrazivé lucerničky
Vlastní avokádo
Vánoční kaktus

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup