ROMÁN PRO BOTANIKY

 

Milí přátelé Aubriety,

nedávno  jsem se plavila lodí s kapitánem Cookem a pozor na mne dával Henry. Muž, se kterým jsem se rozhodně nenudila. Člověk, který chce od života maximum a hodně je také ochoten pro svůj cíl obětovat. Spojovala nás láska k rostlinám a k orchidejím hlavně. Zažili jsme mořské bouře, poznali jsme divochy, ale i lidi vzdělané a vlivné.

Super to bylo, konečně jsem se zase těšila do metra.  Tam jsem si ho s sebou nosila v kabelce, aby vyprávěl.

Postupně předával hlavní slovo své dceři Almě. A s ní jsem zkoumala mechy. Jak krásné bylo sledovat počátky botanických výzkumů nejdříve v Americe, na sklonku Almina  života pak v Holandsku.

Abychom se nepohybovaly pouze ve vědecké rovině, vyprávěla Alma, a to velice poutavě, o svém životě. Sice  staropanenském, ale vůbec ne  nudném. Dokonce mě vzala i na Tahiti, tam jsem nikdy nebyla, mezi misionáře !!!

A prozradím, že příběh zdaleka není jen o tom. je i o jiných věcech, ale ty Vám nepovím, ty si musíte přečíst sami. Je to román, který nebudete chtít, aby skončil. Budete se těšit na každou jeho stránku, tak kouzelné je to čtení.

(Elizabeth Gilbertová – Podpis všech věcí)

Vaše Aubrieta

malá fotogalerie pro radost  ZDE

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup