V AMAZONSKÉM PRALESE

Milí přátelé Aubriety,

to zase byla výprava. Tolik jsem se těšila na výlet, do Brazílie, do Amazonského pralesa, do džungle, v závěru jsem měla vidět karneval v Rio de Janeiru. A nic nevyšlo. Jen do té Brazílie jsem dojela, to tedy ano a pak to začalo.

Manaus ZDROJ

 

Už hotel neodpovídal v žádném případě mým představám. Zaskočila mě špína na ulicích. Chtěla jsem vypadnout z pochmurné zimy do teplé exotiky a dostavilo se rozčarování.

…v deštném pralese ZDROJ

Pak jsem potkala skupinku bělochů. Rozumějte, to je v tamním kraji atrakce. Bílá kůže, blond vlasy…to připoutává pozornost domorodců. Uchvátili jsme je natolik, že nás vzali na svoji loď a že prý bude výlet do vytouženého pralesa.

po Rio Negro jsem se plavila…ZDROJ

Pobyt na lodi znamenal konec jakýchkoliv nadějí na zajímavé cestování. Přišel strach a holý boj o život. Zachránila jsem se z celé skupiny jediná,  v kůži Petra Eisnera, dobrodruha a cestovatele a chvílemi jsem byla upřímně ráda, že jsem celou dobu v metru nebo doma v posteli :-)

DSC_0479

Knížku Rychlé lodě do pekel od již zmíněného Petra Eisnera přečtete rychlostí blesku. Je plná napětí a jak je napsáno v úvodu „příběh Vás alespoň na určitou dobu spolehlivě zbaví chuti cestovat někam daleko…“.

Krásné dny příští třeba s knížkou v metru.

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Vůně chleba
V klášteře
Román pro botaniky

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup