Sbírejte semínka

Milí přátelé Aubriety,

sbírejte semínka, budou se Vám hodit. Je ten nejlepší čas. Když  sklízím odkvétající letničky ze zahrádky, vždy je mi jich tak trochu líto. A tak seberu alespoň semínka pro příští rok.

DSC_0683
petunie mají semínka drobná a předpěstování je zdlouhavé

Krásná byla slézová růže.

DSC_0679

Je to dvouletka, ale při dobré péči a včasném odstranění odkvétajících stvolů může na zahrádce vydržet i více let. Hodí se do venkovských zahrad, do moderních, minimalistických ji nedávejte. Oblíbená je v Anglii, tam roste snad na každém dvorku.

DSC_0677
osemeník opatrně otevřete a semínka vysypejte

Semínka vysejte hned teď na podzim nebo z jara v březnu, dubnu rovnou do země. Je nenáročná a hodně vysoká, tak ji vysaďte třeba k plotu, rozhodně ne na větrné stanoviště. Barva květu vždy překvapí. Kvete od bílé, přes žlutou a růžovou až do temně fialových, téměř černých odstínů.

Sesbírejte i semínka afrikánů. Já to ale letos neudělám. Už na to nemám nervy. Potravu pro slimáky na zahrádce mít nemusím, sežrali mi je i na terase. Jak tam vyšplhali dodnes nechápu.

DSC_0682

Vysloveně hřích je nechat bez povšimnutí semínka měsíčku lékařského. Seberte je a vysejte znovu z jara opět přímo do záhonu, ať ho máte dost na aubrietinu měsíčkovou mastičku třeba :-).

ZDROJ

O lichořeřišnici, slunečnici či kultovním náprstníku (nesmí chybět na zahrádkách Českého Švýcarska a pozor je jedovatý) snad ani mluvit nemusím.

ZDROJ

Tak krásné dny příští  a hezky si při sběru odpočiňte.

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Podzimní věnečky
Uchovávání bylinek
Podzimní truhlík
Dýně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup