Signal festival

Milí přátelé Aubriety,

tak jako jsem Vás vzala na Noc kostelů, vezmu Vás dnes na Signal festival. Zdánlivě jedinou spojnicí mezi oběma akcemi je NOC. Obě akce ve tmě probíhaly. Tma a noc jim daly neopakovatelnou atmosféru, Signal fest by ani za dne proběhnout nemohl.  Noc kostelů nás vrací k naším předkům, do minulosti, Signal fest kulturní památky přenáší do budoucnosti. Modernizuje je, historie mu  slouží  jako podklad  pro dnešní až avantgardní umění.

DSC_0633

 

Zájem byl obrovský.   Raději jsme šli až v neděli, až se nasytila většina zájemců. I tak bylo lidí dost, tlačenic ale minimálně.

První zastávka – CRYSTALLATION na náměstí  Jana Palacha. Tu jsme mohli i my obyčejní dotvořit. Jednoduše zakoupíte krystal a zavěsíte. Nezakoupili jsme a tedy nezavěsili, avšak jiní ano a tak jsme prošli blyštivým tunelem a fotili tu souhru světla a krystalů. Mimochodem krystaly dodala firma Presiosa.  Představuji si nereálně, že jsem sama na onom náměstí a mám tu možnost SAMA tunelem projít a prohlédnou si ho, když je prázdný – tedy plný jen krystalů, bez návštěvníků.

koláž 1

Zastávka druhá – ZONE na Taneční konzervatoři. Tady by to bez návštěvníků nešlo. Všichni jsme totiž museli i chtěli čeřit vodní hladinu, ta se pak odrážela na okolních stěnách budov, k tomu jsme nadšeně do celé  expozice přidávali  zvuky – hladinu vody šlo zvlnit i elektroakusticky, což nechápu ? To se mi líbilo, hodně :-)

koláž2

Zastávka třetí byla moderní OUT OF PLACE. Promítalo se na budovu Městské knihovny. Animované epizody, skryté příběhy knihovny,  barevné   a veselé.  Musím přiznat, sledovala jsem trochu v rozpacích.

koláž3

Jedna z nejkrásnějších expozic (pro mne) bylo promítání na palác Kinských na Staroměstském náměstí. Zastávka čtvrtá – DREAMFORGE.  Palác se před námi proměňoval, vlnil, padal a znovu rostl v nových a nových barvách. Nádherné, jako z jiného světa. Laik by nevěřil, jak dokáže hra světel celý prostor proměnit. Nechat dům zmizet a znovu se objevit.

koláž4

A pak jsme šli na Karlův most. Tady se promítalo na Staroměstskou mosteckou věž. Zastávka pátá – MURMUR. Bohužel moc lidí a málo zelí, simulovat pohyb zvukových vln se nám nepodařilo. Ale simulovali jiní a my se dívali.

Instalace COMPOSED na soše sv.Kajetána na Karlově mostě – zastávka šestá,  byla krásná na koukání, horší už na focení. Sv. Kajetánovi  to  na pozadí Hradčan moc slušelo.

koláž5

Zastavení sedmé E:MERGE – Michnův palác. A tady jsem myslela, že se zblázním. Bylo to moderní až moc, navíc byly potřeba 3D brýle, ty jsme měli doma. Ne, ne , ne tohle nepotřebuji, zpátky do lesů.  Místy jsem měla pocit, že mě to vcucne. To byl pravděpodobně záměr, tvorba iluzivních prostorů. Tak to se jim podařilo.

koláž6

Ovšem zastavení osmé THE POOL na Kampě  byla nádhera.  Skákali jsme z kroužku na kroužek, snažili se přitom zachovat důstojnost, marně. Kroužky měnily barvu podle toho, jak jsme hopsali, nebo jsme si to alespoň mysleli.  Aubrieta měla radost!!!!

koláž7

A to je všechno přátelé. Zastavení deváté –  LAMP AT HOME – rozsvítili jsme si doma lampičku.  Za rok zas a všichni!!!!

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

MFF Karlovy Vary s Aubietou
Noc kostelů 2014
Štiřín s Václavem Větvičkou
Prazelenina

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup