Pálavské vrchy

Pálavské vrchy, toť království bílého vína. Někteří si po intenzivních televizních upoutávkách možná vybaví Bobule I. a II. a Vinaře. Nemyslím snad, že by život zde byl takovou filmovou pohádkou, pravdou ale je, že když sem přijedete, je to jiný svět. Možná je to dáno odlišností místní krajiny od Vašich rodných koutů, možná to způsobí půvab vinic….

koláž1

Tak třeba pohled na nádrž Nové Mlýny  určitě dlouho zůstane ve Vaší paměti. Ať už budete vzpomínat na vykukující kostelík sv.Linharta, torza stromů bez listů, když je hladina dostatečně nízko nebo mosty přes nádrž evokující americký Key West. Bez zmínky by nemělo zůstat, že se jedná o nejrozsáhlejší lužní krajinu ve střední Evropě.

ZDROJ

Večer po koupání nebo po výletě určitě zavítáte k místním vinařům, zdejší bílé víno Pálava voní po vanilce. (když mi to řekli, tak jsem ji fakt ucítila).

koláž2

Jeden den na návštěvu je málo, jeden den je málo i na odpočinek. Vydejte se na delší výlet, projděte si Lednici, svezte se po Dyji, vylezte na Dívčí hrad, nechte se obejmout jižní Moravou ať jste odkudkoliv. Stojí to za to :-).

Dnešním příspěvkem končí moje putování jižní Moravou, ale na mém blogu zůstane napořád hned vedle Českého Švýcarska, které průběžně doplňuji, neb to tam mám blíž (a to o dost).

A  pozor!!! už brzy  začne nové velké putování, ale opravdu obrovské!!!!!  Budete koukat, já taky koukala :-)

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Lednicko valtickým areálem
Lednická oranžerie
Janův hrad (Janohrad)
DSC_0385
Vinařství U Rytířů 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup