Vázy a tulipány na Pražském hradě

Tulipány a vázy na Pražském hradě –  řekla jsem si, to musím vidět a povím Vám ,stálo to za to. Pražský hrad miluji, všechny jeho zákoutí, uličky, zahrady. Chodím k němu z různých stran, od Petřína, od Nového Světa, zespoda Nerudovkou……Tentokrát jsem jela rovnou tramvají 22 prakticky přímo ke Královské zahradě, kde se výstava konala. Času jsem neměla nazbyt a těch lidí……. a to byl všední den. Královská zahrada mě uvítala jak jinak než dokonalou úpravou, v trávnících byly v obrazcích zasázené macešky.

A pak už jsem si vystála frontu do empirového skleníku. Přivítaly mne půvabné prostory, po levé straně byla umístěna aranžmá s tulipánů. Škoda jen, že bylo velké teplo a poměrně prudké slunce, takže tulipány byly už hodně nakvetlé.

Kouzelně působily tulipány ve skleněných vázách, volně umístěné i s cibulkami, prosvícené sluncem. Napravo, ve vitrinách byly vázy ze sbírek Pražského hradu, které zdobí interiéry Hradu i zámku v Lánech.

Úzkou chodbou s růžovočervenou hortenzií jsem pak prošla do druhé místnosti skleníku.

Škoda, že web nevoní.  Druhá místnost byla prosycena vůní hyacintů a jara. Soubor všemožných druhů tulipánů v levé části mile konkuroval rozkvetlým hortenziím, kliviím a všemožným kultivarům hyacintů na straně pravé.

U východu ze zahrady jsem ještě objevila neobvyklé kultivary macešek.

Tak, přátelé. Pražský hrad se s Vámi loučí, po Zámeckých schodech běžím do metra a šupky dupky domů.  Zase někdy příště….

Vaše Aubrieta

 

Kam dal?

Rychlení cibulek
Rychlení cibulek
Maceška
Maceška
Tulipán
Tulipán
DSC_0102
Narcisy v Královské zahradě

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentářů: 3 “Vázy a tulipány na Pražském hradě

 • 29.3.2014 na 7.27
  Permalink

  Je to nádhera, Aubri. Díky za zprostřekování.

  Odpověď
 • 31.3.2014 na 20.40
  Permalink

  Díky za zprostředkování překrásné podívané, muselo to tam být nejen jako v Královské, ale zároveň i v rajské zahradě.

  Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup