Sněžník

Milí přátelé Aubriety,

vylezeme na Sněžník. Ne na Kralický, ten mám trochu z ruky, ale na Děčínský. Vystoupáme do  výšky přes 700 metrů na nejvyšší stolovou horu Labských pískovců.

DSC_0729

Úplně nejlepší je nechat auto, pokud ho hodláte použít, na parkovišti za Zadní Vsí. Kdo chce, může na Sněžník vyšplhat  třeba z Děčína, ale to si musí vyhradit celý den.

DSC_0715

Z parkoviště vede asfaltová silnice (se zákazem vjezdu)  přímo k rozhledně. Procházíte okolo vyhlídek z pískovcových skal, zastavte se třeba na Drážďanské.

DSC_0743

Cestu  na Sněžník mám moc ráda, hlavně na podzim. Je obklopená vřesovištěm, březovými a smrkovými lesy. Po pozvolném stoupání vyjdete na horní planinu a to už začne vykukovat samotná rozhledna.

DSC_0733

Byla postavena v alžbětínském stylu v polovině 19. století. Je otevřená celoročně. Klíč od ní Vám zapůjčí milý a veselý pán v bufetu. Pro hodně hladové je pod rozhlednou i restaurace.

koláž1

Pro návrat zpět určitě doporučuji červenou turistickou značku. Provede Vás po celé stolové hoře, panoramata budou nezapomenutelná.

DSC_0744

Celá oblast nad městem Děčín určitě stojí za návštěvu i několikadenní. Ubytovat se můžete třeba v Kristině Hrádku a objevovat jezírka a nekonečné lesy zdejšího kraje.

DSC_0739

DSC_0750
třeba na kole?

 

Krásné podzimní dny,

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

 

Cínovec a Komáří vížka
Českým Švýcarskem #2 – Křížová hora v Jiřetíně pod Jedlovou
Hrabalovým Kerskem
Lednický minaret

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup