Valtická kolonáda Reistna

Nevím,  proč  jsem si myslela, že Kolonáda je v parku Valtického zámku. Přátelé není. Budete muset za město. Půjdete mírně do kopce, mezi vinicemi. Stavba bude chvílemi vykukovat a pak k ní přijdete a budete zírat. Fakt dokonalé.

DSC_0313
kolonáda Reistna, Valtice, fofo Aubrieta

Kolonáda získala své jméno dle stejnojmenného kopce Reistna a byla postavena na počátku 19.století podle vzoru  Schonbrunnské kolonády.  Postavil ji Jan I. Na památku svého otce Františka Josefa I. Na oslavu rodových ctností. Vše vypovídající je nápis  Syn otci, bratr bratrům.  V době před listopadem 1989 byla Kolonáda nepřístupná, střežilo se z ní hraniční pásmo.  Po Sametové revoluci byla Kolonáda opravena a zpřístupněna veřejnosti.

DSC_0303
pohled na Valtice

Vadou na kráse je,  že nás paní pokladní nepustila jednu minutu před zavírací dobou nahoru. Nemůžu Vám tady ukázat, jak to tam vypadá a co můžete z té výšky vidět. Škoda. Ale nevšední pohledy na Valtický zámek mám pro Vás stejně, jen z trošku nižší polohy. Holt zavírací doba je zavírací doba.

P.S.

Na Kolonádu se dostanete pěšky nebo na kole z Valtic. Je to do kopce, ve vedru, které panovalo, když jsme tam byli my, byla cesta dost úporná. A pak když Vás o zážitek obere paní pokladní….Je škoda, že takové „milé“ dámy zkazí dojem, zvláště když je pak vidíte, jak se ještě půl hodiny po zavírací době vybavují s kamarádem před pokladnou. 

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

zámek Lednice
Lednicko valtické čtvrtky
Boutique Lada
DSC_0385
Vinařství U Rytířů
Janhrad - umělý to hrad
Janův hrad (Janohrad) 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup