Věnečky ke vzpomínání

Milí přátelé Aubriety,

možná se i Vy chystáte rozsvítit svíčku pro své blízké. Možná se před tím zastavíte v květinářství a koupíte nějaký ten věneček, křížek, kytičku… A možná chcete něco vyrobit sami. Pak jste tu správně. Dnes budeme vyrábět dušičkovou výzdobu pod heslem „v jednoduchosti je krása“.

ZDROJ

Začneme buxusovým věnečkem. Buxus – zimostráz obecný (vždyzelený) (Buxus sempervirens) je velice odolný keř, ve vazbě nevadne, dobře drží tvar, neopadá,  časem zežloutne. Snadno se s ním pracuje.

DSC_0174
to je foto z Warwicku v Anglii :-) vše z buxusu :-)

 

Protože se keře buxusu (chcete-li zimostrázu) musí často ořezávat a tvarovat, o větvičky není nouze.

Pořiďte si základ pro věneček. Může být ze slámy, pěnové hmoty nebo z vrbového proutí, jak je na obrázku dole. Větvičky zimostrázu, čím kratší, tím lepší, na věneček přivazujte (nejlépe drátkem) těsně vedle sebe. A dekorace je hotová.

ZDROJ

Stejným způsobem můžete vyrobit věneček z dárků z přírody. Na spodním obrázku je věnec ze šípků, hložinek a jeřabin. Kdo chce, přidá trnky, planá jablíčka…..Takový věneček vydrží sice kratší dobu, ale má nápad, je přírodní, decentní.

ZDROJ

A na závěr úplně nejjednodušší a snad nejlevnější varianta. Věneček z listí. Vyrábí se snadno i začátečníkům, listí zakryje nepřesnosti. Jednotlivé  listy můžete  navlékat na provázek a poté přivázat na korpus věnce, někdy se  připichují lístky na pěnový korpus špendlíkem.

ZDROJ

Chcete-li, jednotlivé lístky vylisujte, pak se Vám ve vazbě nezkroutí. Někdy ale svinutí lístků vůbec nevadí. Celou vazbu můžete ještě  přelakovat lakem na vlasy, déle vydrží a snadno oklepete případný prach.

Krásné dušičkové dny příští,

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Květinářství U červeného lva
Podzimní věnečky
Věneček z bylinek
Hloh a čaj z něj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup