ZTRACENA V HIMÁLAJI

 

Milí přátelé Aubriety,

ztracena v Himálaji jsem byla s Jamesem, 23 letým Australanem 43 dny. Zní to zajímavě, pro někoho možná i lákavě, ale ono nebylo o co stát. Uvízli jsme pod skalním převisem bez jídla, vody i ohně. Teda James byl pod skalou, já střídavě v metru nebo pod peřinou. (čtu si zásadně v metru nebo v posteli :-)) .

Na počátku všeho stálo Jamesovo  podcenění náročných klimatických podmínek velehor.  Vydal se  na himálajský trek v keckách a s malým baťůžkem, ještě že měl spacák.

Stalo se, že zbloudil v nenadálé vánici, nepanikařil, dlouho hledal sestupovou cestu, síly ho však opustily a tak se rozhodl vyčkat na záchranu pod skalním převisem.

Díky sestře Joanne, která pátrání organizovala s neskutečnou urputností,  nás nakonec našli, ale byli jsme úplně vyřízeni, ani chodit jsme už nemohli.

Setrvávat po celou dobu čtení jen pod skalním převisem by byla fakt nuda a tak jsme ještě s Joanne organizovali pátrání po Jamesovi v  nepálském Káthmándú. Spali jsme v hotelu a jedli různá nepálská jídla. Zajímavé putování to bylo, Nepál se ukázal ve zcela jiném světle, než jsem ho  doposud  znala. Občas si totiž vylezu na nějakou tu osmitisícovku :-) v metru :-).

Vaše Aubrieta

Fotogalerie ke knížce  ZDE.

James Scott a Joanne Robertsonová – Ztracen v Himálaji (napsáno podle skutečné události)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup