Co všechno s dýní

Milí přátelé Aubriety,

předpokládám, že jste se taky nechali pohltit. Dýně jsou všude. Mám pocit, že když neudělám alespoň dýňovou polévku a následně nepostavím dýni se svíčkou na plot, že jsem zase jako hospodyňka  selhala.  Navíc ten Halloween!  Mám pro Vás pár inspirací, jak na to. Povětšinou jsou to nápady s minimální námahou a velkým efektem.

Když se Vám vůbec nechce a dýně Vás nechávají chladnými, tak je nekupujte. Koupíte-li je a pak nebudete stíhat pracnou dekoraci, vhoďte je do skleněné vázy a zapíchejte pár klacíků….. Ale to se mi hodně líbí. Jednoduché, moderní, minimalistické  :-)

ZDROJ

My jsme si doma trochu dloubli. Výsledkem je myslím velice přátelská dýně s dobromyslným  ksichtíkem .

koláž11

Každý, kdo už někdy dlabal ví, že uvnitř dýně nalezne spoustu semínek a také dužninu. Neváhejte a semínka si upečte. Chutnají mi ze všeho nejvíc. Nejdříve je povařte v osolené vodě asi 10 minut a pak je dejte opražit  do trouby. Položte semínka na pečící papír a do středu k nim přidejte malou hrudku másla, osolte nebo pocukrujte nebo nedejte nic, budete mít bio semínka. Plech vložte do trouby, my dáváme na 200C asi na 15 minut, nezapomeňte občas promíchat. Výborné a té vlákniny. Vaše střeva plesají už teď.

koláž10

Pečená dýně také není špatná a recept zvládneme všichni. Dužninu s dýně nakrájejte na kostky, prosolte a pokmínujte. Opět pečte, občas promíchejte. je to jako když pečete brambory. Mám raději, když se pro pečení nechá na kostkách dýně i pevná slupka. Vypadá to lépe a lépe se i jí.

koláž12

Nakonec dýňová polévka. Ta vyžaduje ponorný mixer, sůl, zakysanou smetanu, mletý muškátový oříšek, sůl možno i pepř a krutonky s housky nebo chleba. Jak se dělají krutonky zde popisovat nebudu, příspěvek by byl dlouhý a nikdo by ho nečetl. Tedy k jádru věci : Dužninu s dýně nakrájenou na kostky budeme vařit v osolené vodě. Dejte ji raději méně, aby polévka nebyla vodnatá. Až bude dýně zcela rozvařená, rozmixujte ji ještě ponorným mixerem, přidejte zakysanou smetanu a muškátový oříšek, osolte podle chuti. Před podáváním dejte do středu talíře krutonky a ještě trochu zakysané smetany. A je to. Posilněni můžete vyrazit  třeba do podzimního lesa, je tam krásně.

Závěrem bych chtěla poděkovat těm, co mě mají rádi, protože vařili, zatímco já jsem fotila jejich dílo. Dík :-)

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

DSC_0735
Čaj ze sušené kopřivy, šípků a bílého ibišku
47e6b1a4b78d374716904c918bf778d0
Šípkový džem
69e0086b075a17ff33b9b8450fdcc8fc
Podzimní truhlík
Přezimování přenosných rostlin

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup