Kostel svatého Michaela Archanděla v Podolí

 

Kostel sv.Michaela Archanděla
Kostel sv. Michaela Archanděla

První z malých a možná zapomenutých kostelíků, je v pražské čtvrti Podolí a jmenuje se kostel svatého Michaela Archanděla v Podolí.

 

 

 


Malý kousek od Podolské vodárny,cestou na Vyšehrad, v ulici Pod Vyšehradem,  stojí  už od roku 1222 (ano, čtete správně) kostelík, obklopený udržovanou zahrádkou.

 

 

zvonice
zvonice

První pohled upoutá dřevěná zvonice ze 17. století, která stojí na místě bývalého hřbitova. Jsou v ní tři zvony, nejstarší je z roku 1482 .

 

Kostelík patří k jedněm z nejstarších v Praze. S celou historií se můžete seznámit na jeho  webových stránkách , kde najdete i  hodiny, ve kterých se otevírá pro veřejnost.

 

 

 

Když si ho dostatečně prohlédnete, můžete se mírným kopečkem vydat na Vyšehrad, ale tam už bude spousta turistů.

Vaše Aubrieta

 


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Kostel Narození Panny Marie ve Vysokém Újezdě u Netvořic
kostel sv. Prokopa v Braníku
Kostel svatého Jana Nepomuckého Na Skalce
Noc kostelů 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentářů: 2 “Kostel svatého Michaela Archanděla v Podolí

 • 27.2.2014 na 9.14
  Permalink

  Dobrý den,
  překvapil mne článek o malém kostelíku sv.Michaela Archanděla v Praze 4 -Podolí pod Vyšehradem, protože jsem tam byl v roce 1951 pokřtěn farářem Josefem Beranem. Nebyl to kardinál Josef Beran, ale jeho ůplný jmenovec konzistorní rada. Někdy je to neuvěřitelná shoda jmen lidí se stejným povoláním. Jak vždy hrdě říkám – jsem křtěný Vltavou a důvěrně znám z dětství každý kout v Podolí a okolí Vyšehradu. Na zamrzlé Vltavě se tehdy učili bruslit pod dohledem jejich otce sourozenci Romanovi, kteří se stali v Praze 1962 mistry světa v tancích na ledě. Bylo by toho víc co bych mohl o bývalé Praze 15 – Podolí napsat, ale ostatní čtenáře by to nemuselo zajímat. Kdysi byla ve Vltavě dřevěná Podolská plovárna, ale později postavený Plavecký stadión v Podolí jí silně konkuroval. Ale do dalších Žlutých lázní na Vltavě nebo na Mlejnek jsme také chodili plavat a dovádět :-)

  Odpověď
 • 27.2.2014 na 18.12
  Permalink

  Milý Mirku, Váš komentář mě velice potěšil. Myslím, že by nikomu nevadilo, kdyby byl delší. Příspěvky od čtenářů jsou pro mne velikou odměnou, dělají mi radost. Vidím, že moje práce má smysl.
  Příště se v rubrice Zapomenuté kostelíky chci věnovat kostelíku v Braníku, tam to určitě taky budete znát…Ještě jednou děkuji a pište dál. :-)
  Vaše Aubrieta

  Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup