Narychlíme cibulky…….

Dříve jsem poslouchala rady v chytrých časopisech a vysazovala cibulky k rychlení už v říjnu. Většinou  buď uhnily, nebo skončily jako nevzhledné ocásky. Navíc takhle brzká výsadba vede ke kvetení někdy začátkem ledna.

Osobně nepotřebuji kvetoucí hyacint na Vánoce, to mám ráda azalky a bramboříky. Kvetoucí cibulky chci právě teď, v předjaří.

Cibulky a hlízy  oblíbených jarních kytiček  si kupuji  na podzim, je větší výběr a je to další chvilka v mém životě, na kterou se těším. Uložím je jen tak volně do sklepa, nesmí v něm mrznout, že :-). A čekám….DSC_0882

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_0913

 

 

 

Myslím, že tento týden nastal ten správný čas.   Ze sklepa jsem si přinesla širší květináč, do něj dala na dno zahradní zeminu a do ní lehce položila cibulky. Nejdříve ty větší – tulipány, hyacinty, narcisky – záleží na Vaší volbě. Pak zase vrstvu hlíničky a na ní ty drobnější cibulky – krokusky, modřence a zase zasypeme slabou vrstvou hlíny.

 

 

DSC_0914

 

 

Pokud nemrzne, mám květináč venku na terase, když mrzne, tak v chladné místnosti, hlavně ale na světle. Opatrně se zálivkou, raději méně,  pozor na přelití. No a tak do čtrnácti dnů bychom se měli dočkat květů. Po odkvětu rostlinky nevyhodíme, Aubrieta nesnáší, když se vyhazují kytky. Necháme cibulky při omezené zálivce zatáhnout a vysadíme do záhonu. Příští jaro budeme mít radost na zahrádce, to ale později, někdy v dubnu, květnu.

Hezké jarní dny a dělejte si radost.

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Rozmnožování fuchsií
Prazelenina
Vázy a tulipány na Pražském hradě
Dřín obecný

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup