Od pálkující kočky k vidimským lávkám

Milí přátelé Aubriety,

mám za sebou opravdu šílený týden a tak vzpomínám na uplynulý poklidný víkend, kdy jsme navštívili zahradu Domu u pálkující kočky . Byl totiž Víkend otevřených zahrad, doufám, že jste nezapomněli!!!

DSC_0316

 

Uklidňuje mě,  když jen procházím fotky z té ze zahrady. Jak nostalgicky  působí. Už při vstupu do ní  je dodržena jedna z hlavních zásad zahradní tvorby – zahradu nesmíte jedním pohledem přehlédnout celou, musíte postupně objevovat zákoutí.

DSC_0315

Procházíte  nejprve obytnou částí s koupacím jezírkem – biotopem. Osázen je například kosatcem žlutým – psala jsem o něm ZDE.

DSC_0318

Pak najdete houpací sítě  a pomalu projdete do druhé částí – do sadu (zrovna zrály třešně) a když budete chtít, tak klidně ještě dál až ke koňům. Průchod zdobí třeba hortenzie (Hydrangea macrophylla) nebo pivoňka.

DSC_0329

V zahradě najdete i šantu, velkokvěté pelargonie rostou ve starých konvích na mléko.

koláž1

DSC_0337

Majitelka a autorka zahrady zároveň – krajinářská architektka Ing. Markéta Pešičková nám nabídla i procházku k unikátním vidimským lávkám. Neodolali ani ti, co trpí závratí. A že je to místy výška!!

DSC_0348

Vidimské lávky jsou můstky ve vidimských skalách (nacházíme se na Kokořínsku). Zbudoval je pan továrník Theodor Grohmann pro svou ženu na oslavu jejího uzdravení. Ovšem říká se, že je dáma projížděla na koni. To chtělo odvahu.

DSC_0346

Cestu k lávkám najdete ve vesnici Horní Vidim, je neznačená, ale myslím, že Vám každý rád poradí. Objevte  i jeskyni.

DSC_0370

A nezapomeňte obdivovat náměstíčko s rybníkem. Někde tam  roste liliovník tulipánokvětý. Já ho nemohla najít, tak třeba se Vám to podaří. Pak mi napište, kde je.

DSC_0307

Krásné dny příští,

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Káva u Alchymisty
DSC_0274
Zámecké zahradnictví Ctěnice
Pod pokličkou je Ráj
Anglie počtvrté – Stratford upon Avon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup