Orchideje ve Fata Morganě 2015

Milí přátelé Aubriety,

jsou tu zase. Orchidej ve Fata Morganě. Ovšem letos jsem na výstavu vyrazila s malým makro vybavením do foťáku a tak Vám ukážu i pohled do nitra květu orchidejí (hlavně ve fotogalerii ZDE). Myslím, že to stojí za to.

DSC_0305
Zygopetalum „Artur Elle“

Letošní výstava opět probíhala v celém skleníku Fata Morgana. Kromě pravidelně, každoročně vystavovaných exemplářů  nadchly i  nové kultivary. Ovšem jak už bývá zvykem, opět chyběly cedulky s přesným názvem druhu orchideje a tak se návštěvník mohl místy jen dohadovat a pátrat ve svých znalostech.

Nádherná Zygopetalum byla umístěna až v zadní, nejvlhčí a nejteplejší části skleníku. Pro mně patřila k nejkrásnějším exemplářům výstavy. Zygopetalum miluje letní pobyt na zahradě nebo terase, na polostinném místě. Přímé slunce nedělá rostlince dobře, to  platí u všech druhů orchidejí. V zimě jí bude dobře doma v pokoji, když ji občas porosíte. Hnojení během léta zaručí tvorbu květů příštím rokem v předjaří. Po odkvětu nezapomeňte květní stvoly odstřihnout.

Prostřední část  výstavy zdobila poetická dekorace plná nařezaných stvolů orchidejí.

DSC_0236

Kdo miluje modrou orchidej, nemusí si kupovat uměle dobarvenou, bílou Phalaenopsis. Může si pořídit tento rozkošný modrý kultivar.

DSC_0263

Choulostivou Sophronitis coccinea jsem musela vyfotit přes sklo. Roste jako epifyt v deštných pralesech  Brazilie a bez vlastního skleníku si ji domů raději nenoste. Vyžaduje vysokou a stálou  vzdušnou vlhkost.  Běžně ji ani nekoupíte, museli byste pro ni na sběratelskou burzu. Jedinečný je i červený květ, jen málo orchidejí kvete červeně.

DSC_0299
Sophronitis coccinea

A teď už slíbený pohled do pasťového květu tolik oblíbeného střevíčníku.

DSC_0287

O pěstování orchidejí už jsem toho napsala tolik, že jsem Vás tím dnes nechtěla zatěžovat. Hlavně nezapomínejte na průhledný květináč, mírnou zálivku, méně je v tomto případě opravdu více a pozor na sluníčko. Pro detailnější rady navštivte další příspěvky na Aubrietě.

Na závěr bych Vás chtěla pozvat do velké fotogalerie z výstavy ZDE. Pro radost :-).

Krásné dny příští,

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Orchideje ve Fata Morganě
Pokojové orchideje
Střevíčník
Výstava orchidejí Na Slupi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup