Rozkvetlý únor

Milí přátelé Aubriety,

vnesu trochu barev do Vašeho zimního rozjímání. Veselé barvy přinášejí dobrou náladu, zahánějí chmury, třeba zahánět nic  nepotřebujete a nebo zrovna ano. Každopádně tady jsou,barevné keře a květiny, které najdete i teď v únoru v přírodě, možná na Vaší zahrádce.

facebook

Asi nejznámějším kvetoucím keřem zimy bude vilín.

DSC_0579

Mám pro Vás Hamamelis x intermedia – vilín prostřední, na fotografii kvete žlutě a jeho  příbuzný Hamamelis mollis  – vilín měkký, v méně časté a také méně voňavé variantě růžovo červené.

DSC_0614
vilín měkký

 

Vilín prostřední vznikl křížením vilínu měkkého a vilínu japonského. Je na našich zahrádkách nejčastěji pěstován a také jeho květ by měl být plnější.

DSC_0580
vilín prostřední

Další únorovou kráskou bude slivoň japonská (Prunus mume).

DSC_0598

Růžové něžné květy snad do únorové zimy ani nepatří. Někdy bývá nazývána japonskou meruňkou, ale v botanických zahradách roste vždy pod názvem slivoň.  Botanikům bych věřila :-). Je odolná, mrazuvzdorná, nenáročná na půdu. Často se pěstuje jako bonsai.

DSC_0596
slivoň japonská

Pečlivý pozorovatel přírody si jistě povšiml, že všechny výše jmenované keře kvetou ještě před olistěním. Tím více vynikne jejich krása. Nejinak tomu je i u jasmínu nahokvětého (Jasminum nudiflorum). O odolném keříku jsem napsala téměř vše ZDE.

DSC_0603
jasmín nahokvětý

Možná méně nápadný je bílý kdoulovec lahvicovitý ( Chaenomeles speciosa). Dokáže kvést i do červena, lososova, žluta…Na podzim se ozdobí malými plody, ale ty nejezte. Nepleťe si je s kdoulí!

DSC_0599
kdoulovec lahvicovitý

Mám pro vás i barevné bobule. O ty se na zahrádce postará krásnoplodka Bodinierova. Abych se neopakovala, hodně o ní najdete ZDE.

DSC_0588
krásnoplodka Bodinierova

Nezůstaneme jen u keřů, našla jsem pro Vás rozkvetlé šafrány (Crocus korolkowii). Žluté i žíhané, dokonce i se včelou. Tedy doufám, že to je včela. :-)

DSC_0625
Crocus korolkowii
DSC_0630
šafrán Sieberův

Fialovo bílý šafrán Sieberův (Crocus sieberii) patří k těm dříve kvetoucím druhům a nemusím připomínat, že se Vám bude hodit do skalky, záhonu i truhlíku.

DSC_0637
šafrán zlatý

Krásné dny příští

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

krokus
Jasmín nahokvětý
Dřín obecný

 

Jeden komentář “Rozkvetlý únor

  • 28.2.2016 na 23.43
    Permalink

    Váš blog jsem objevila až dnes a jsem z něj úplně nadšená. Tolik krásných fotografií, tolik článků a tolik inspirace! Procházím jej celý a máte skvělé nápady a tipy. Těším se na další báječné články!
    Jitka

    Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup