Zabijačka

Milí přátelé Aubriety,

čas Masopustu je tu.  I Aubrieta letos měla tu možnost zúčastnit se  zabijačky.( Bylo to poprvé v jejím životě, věřte nebo ne, a takřka nedobrovolně, jen pod příslibem,  že prase dorazí už ve formě skoro průmyslově zpracovaného masa.)  Vraždu vidět nemusím :-).

DSC_0145

DSC_0196

Zírala jsem jako blázen na dva obrovské kotle, pod kterými se zatopilo a vařily se v nich blíže neidentifikovatelné kusy masa. Z jaké části zvířete pocházejí a k čemu sloužily nebohému tvorečkovi,  věděl jenom mistr řezník.

koláž3

Ještě že tam byl. Jeho šikovné, prasete znalé ruce, koncertně zpracovávaly pruhy sádla (takové podkožní zásoby budeme mít po konzumaci taky) a krájely je na vzorné kostičky, které se pak v jednom z kotlů vařily a vařily,  až z nich byly škvarky. Nezdravé, ale chutné.

DSC_0156

koláž4

Postupně celý prostor pokrývá vrstva sádla, podlaha nebezpečně klouže, sádlo vstupuje do našich těl.

koláž1

Naštěstí ani hlava zvířátka nedorazila v původní podobě, stejně tak i nožky. Ty se odvezly  vyudit,  Aubrieta jednu taky dostala. Neví, k čemu jí bude???

DSC_0183

K večeru,  začaly se objevovat první  výrobky. Jitrničky, jelítka, pečené kousky masa…..přestala jsem litovat své účasti.

 

koláž2

 

DSC_0189

Šikovné hospodyňky a já upekly chléb a škvarkové pagáčky. Jsme nasyceni. Ach.

Vaše Aubrieta

 


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

 

Masopust
Žitný chléb
Zázvorový čaj
Krabičky od Haničky

Jeden komentář “Zabijačka

  • 2.2.2015 na 9.28
    Permalink

    Ty škvarky vypadají moc dobře, ale asi největší chuť mám na ty sladkosti na konec – na ty u nás nikdy nepřijde řada. Zato se u nás dělají klobásy, prakticky obratem po každé zabíjačce

    Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup