Lednický minaret

Z minaretu přehlédnete celý Lednicko – valtický areál, je to nejvyšší stavba široko daleko, měří 62 metrů.

DSC_0122

 

Nahoru vyšplháte po 302 schodech, hlava se Vám zatočí. Při výstupu si budete moci odpočinout na třech zastávkách. První je u pokladny (malovaný prostor za pokladnou byl v době naší návštěvy v rekonstrukci, tak jsme si jen koupili lístek), sem se dostanete ještě po širokém schodišti. Za pokladnou se už prostor výrazně zúží.

 

DSC_0231

Následují dva balkony s kamenným a proto pevným zábradlím. Na samém vrcholku je už zábradlí subtilnější, slabší povahy proto vrchol rychle opouštějí. Je to ale škoda. Celý park máte odtud jako na dlani. Meandry Dyje, zámek Lednice i Pálavské vrchy. Dokouknete i k sousedům.

DSC_0237

 

Vyhlídková věž nazývaná Minaret byla vystavěna v roce 1802 na návrh architekta Josefa Hardtmutha. Je založena na olšových pilotech a dubovém věnci.

Minaret tedy při procházce parkem určitě nevynechejte. Dostanete se sem buď pěšky nebo kočárem  ze zámku, plavit se můžete i na lodičce. To je ale v tento moment škoda, protože přijdete o vzácné, staré stromy nebo třeba o Viadukt nebo Čertovu jeskyni. My lodičkou taky  poplujeme a to  hned   příští čtvrtek od Minaretu k Janohradu. Se těšte :-)

(kliknutím na fotografii obrázek zvětšíte :-) )

P.S.

K Minaretu jsme došli pěšky, vstupné bylo 50 Kč a  paní v pokladně milá. Prodala nám i mapku. U Minaretu je občerstvení, dáte si i klobásku. Plavba na loďce se doporučuje spíše v opačném směru zpět k zámku nebo po návštěvě Minaretu  loďkou pokračovat dál k Janovu hradu. V Minaretu je na schodišti hodně lidí, musíte se vyhýbat, výstup je mírně fyzicky náročný.


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

DSC_0207
Akvadukt a Peklo
DSC_0281
Lednicko – valtickým areálem
DSC_0288
Boutique Lada
DSC_0151
Lednická oranžerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup