Skalničky u Fausta #2

Letos Vás zvu už podruhé na výstavu skalniček k Faustovu domu. Tato, letos v pořadí druhá výstava je celá ve znamení rozkvetlých pěnišníků, hlíznatých Rhodohypoxisů a až neskutečných střevíčníků.

taková rhododendronová duchnička
taková rhododendronová duchnička

Tento růžovooranžový exemplář Vás uvítá hned u vstupu. Ve fotogalerii pod příspěvkem si můžete ještě například  prohlédnout Rhododendron Marcel Menard – ten je fialovo nachový se zlatohnědým tečkováním horního okvětního plátku, opravdu neobvyklé vybarvení.

Pojďme se teď podívat na Rhodohypoxisy. Pocházejí z Jižní Afriky a dlouho kvetou – od jara až do září. Jsou hlíznaté a mají rády slunná stanoviště.  Květy ve tvaru hvězdy vyrůstají mezi trávovitými listy a kvetou v odstínech bílé a červené až fialové. A pozor, tato skalnička neí mrazuvzdorná, musíte ji na zimu schovat – nejlépe ji uchovat jako každou jinou hlíznatou rostlinu.

Rhodohypoxis
Rhodohypoxis

A ještě se musím zastavit u střevíčníků. Najdete je vlevo před kostelem. Bezchybné pasťové květy nelze přehlédnout. Zde na fotografii je u nás chráněný střevíčník pantoflíček, ale ve fotogalerii najdete mnohé další.

Cypripedium Calceolus
Cypripedium Calceolus

Při dnešní návštěvě jsem měla pro mne velké štěstí. Byl otevřen kostel sv.Jana nepomuckého Na Skalce. Po dlouhé době jsem t mohla nahlédnou dovnitř a fotografiemi tak doplnit příspěvek v Zapomenutých kostelících. A ještě Vás, co to nemáte daleko nesmím zapomenout pozvat na sedmý ročník Svatojánské pouti 17.května 2014. Kostely sv.Ignáce a sv.Jana Nepomuckého Na Skalce ji pořádají společně a kromě komentované prohlídky můžete navštívit i jezuitskou zahradu (vchod z Ječné ulice).

A nezapomeňte, že jubilejní 45.májová výstava potrvá do 24.května a podzimní výstava začíná 8.9. a bude trvat do 20.9. 2014.

Vaše Aubrieta

(kliknutím na fotografii otevřete fotogalerii :-) )


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Skalničky u Fausta #1
Skalničky u Fausta #1
kostel sv.Jana Nepomuckého Na Skalce
kostel sv.Jana Nepomuckého Na Skalce
Aubrieta- -tařička zahradní
Aubrieta- -tařička zahradní

Jeden komentář “Skalničky u Fausta #2

  • 17.5.2014 na 18.35
    Permalink

    Velice krásné, chválím a děkuji za nevšední pohledy.

    Odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup