Vánoční truhlík

Milí přátelé Aubriety,

nekonečné téma pro Vás mám. Vánoční truhlík :-)

Úvodem umyjeme okna, ti zdatnější  z nás už mají hotovo.  Já už když to okno myji, tak se těším na  truhlík. Přesněji řečeno na zdobení truhlíku před oknem na parapetu.  Jaký styl zvolím pro letošní rok, jakou barvu  vyberu  a hlavně to nepřehnat.

Celoročně mám truhlík plný zeminy, po odkvětu balkonovky, které nejdou přezimovat jen ostříhám a do zeminy zapíchám dekorace, tentokrát ty vánoční.

Tak třeba šišky, ty miluji.  Je na nich stále co pozorovat. V deštivých dnech se zavřou, v těch slunečných, mrazivých se otevírají. Ani zasněžené nemají chybu.

ZDROJ

Pro letošní Vánoce jsem zvolila materiály čistě přírodní.  Dominují právě ty šišky, větve smrkové, borovice i jalovec a plody všech možných planě rostoucích keřů.

 

ZDROJ

Na horním obrázku je truhlík plný borovicových a smrkových větví. Trocha cesmíny a buxusu spolu s plody kaliny obecné truhlík kouzelně ozvláštní a určitě tak nevytvoříte přezdobený  kýč.

 

ZDROJ

Thuje, tis – pozor, ten je jedovatý a břečťan s plody i listy. Tak jednoduše krásný truhlík můžete mít. Zde je ještě rozpustile doplněný suchými větvemi.  I tak netradiční můžete být.

ZDROJ

No a závěrem ukázka, že nejen na okně truhlík můžete mít. Šišky, sláma thuje, plody třeba hlohu a konečně voňavý eukalyptus. Vše naaranžované v truhlíku, který je zavěšený na plotě. Tolik krásy a radosti a to vše z přírody.

Přírodními materiály nikdy nic nezkazíte. Máte-li chuť, můžete do truhlíku opatrně položit světelný řetěz.

Krásné dny příští, vánoční,  Vám všem

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Skořice
Povídání o jmelí
Šišky na Vánoce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup