Anglie počtvrté – Stratford upon Avon

Vodní kanál trochu jako v Holandsku, Baťův kanál ve Zlíně? Lodě na něm? To je Stratford upon Avon (Stredford nad Avonou  chcete – li) , rodiště (četla jsem, že se to neví až tak stoprocentně) Shakespearovo.

vodní kanál jako v Holandsku ve Stratfordu upn Avon
vodní kanál jako v Holandsku ve Stratfort upon Avon

 

Shakespearovi je podřízeno vše, proto se sem jezdí. Davy Japonců jsme potkávali…..prý nemá cenu chodit přímo do spisovatelova domu v centru města, stejně není jisté, že je tam vše pravé a původní. lepší je zajít do venkovského domku jeho ženy Anne Hathawayové v Shottery – to je víska jen kousíček z centra. Sám Shakespeare tam chodíval den co den. A tak jsme šli, ve stopách velkého básníka.

koláž1

 

Bylo to dobře, má romantická duše se nemohla potěšit víc. Kdo touží po půvabech anglického venkova, zde ho najde.

Domek je kouzelný, sladký, romantický…..trochu Přerov nad Labem třeba….Dostali jsme tištěného průvodce v češtině,  bylo to milé, hodně.

koláž2

Velice zajímavá, i když ne zas tak krátká, jak psali v průvodci, je i cesta z centra Stratfordu k domku v Shottery. Vede po cestičkách přes louky, jsou lemovány živým plotem, projdete i  vilovou čtvrtí. Vše je čisté, upravené, se spoustou květin. Balzám na duši.

zahrádka u domku v Shottery
zahrádka u domku v Shottery

Centrum Stratfordu, to jsou tudorovské domky. Spisovatelův rodný dům, New Place – Shakespearův dům na důchod a Mary Arden’s house – dům jeho matky. Procházka městem je příjemná, ale počkejte si na večer, ať je bez turistů.

Shakespearovo rodiště ve Stratfordu
Shakespearovo rodiště ve Stratfordu

Spoustu nových fotografií jsem umístila do komentované fotogalerie ZDE. Příště Vás vezmu do Costwolds, typických vesniček anglického venkova. Bude na co se dívat.

Vaše Aubrieta


Kam dál ?
Domů | Aubrietiny procházky | Aubrietina zahrádka | Aubrietiny nápady | Archiv | Fotogalerie
další podobné články

Anglie potřetí – Warwick
kostel svatého Andrewa a svaté Marie
Anglie podruhé – Grantchester
Bridge of Sights
Anglie poprvé – Cambridge
Lednicko – valtickým areálem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Časový limit byl překročen. Načtěte prosím CAPTCHA znovu.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Co když si příště nevzpomenete?

Nejnovější aubrietin příspěvek přímo na Váš e-mail :-)


Děkuji za Vaši návštěvu

Powered by WordPress Popup